BTC/USD 66337$ETH/USD 3603.82$DASH/USD 25.53$LTC/USD 78.51$XMR/USD 176.49$ZEC/USD 22.63$
BTC/USD 66337$ETH/USD 3603.82$DASH/USD 25.53$LTC/USD 78.51$XMR/USD 176.49$ZEC/USD 22.63$
baner_1.jpg
baner22.jpg
Informācija restorāniem: izbraukuma tirdzniecība jāreģistrē

Informācija restorāniem: izbraukuma tirdzniecība jāreģistrē

Informācija restorāniem: izbraukuma tirdzniecība jāreģistrē 24.07.2023

VID atgādina – restorāniem, kafejnīcām un citiem ēdināšanas uzņēmumiem:

- izbraukuma tirdzniecība ir jāreģistrē VID
- ir obligāti jāizsniedz pircējiem kases čeks, 
- alkohola tirgošanai ir nepieciešama speciālā atļauja (licence).

Ja uzņēmums ēdināšanas pakalpojumus sniedz izbraukumā ārpus savas pamatdarbības vietas (brīvdabas koncertos, pilsētas svētkos vai sporta pasākumos), tad šī izbraukuma tirdzniecība pirms tam jāreģistrē VID kā struktūrvienība: 

VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā sadaļā “Reģistri”, izvēloties struktūrvienības veidu “Izbraukuma pakalpojums”. Plašāka informācija ŠEIT.


Ēdināšanas uzņēmumiem izbraukuma tirdzniecībā obligāti ir jāizmanto kases aparāts un jāizdrukā un jāizsniedz klientam kases čeks.

Īslaicīgi, līdz 5 darba dienām, izbraukumā drīkst izmantot to pašu kases aparātu, kas jau ir uzstādīts un reģistrēts pamata darba vietā. 

Pirms aparāta lietošanas uzsākšanas izbraukumā ēdinātājam VID EDS sadaļā “Sarakste ar VID” ir jāiesniedz informācija par tirdzniecības vietu, periodu un Grand Total vērtību vai summārās atmiņas kopsummu. 

Pirms kases aparāta lietošanas atsākšanas pastāvīgajā darbības vietā VID EDS sadaļā “Sarakste ar VID” ir jāiesniedz Grand Total vērtību vai summārās atmiņas kopsumma.

Savukārt, ja izbraukuma tirdzniecībā tiek izmantots cits kases aparāts, tas pirms tam jāreģistrē VID EDS, norādot, ka kases aparāts tiks lietots ārpus pastāvīgās darbības vietas (struktūrvienības). To var izdarīt, vēršoties pie reģistrēta apkalpojošā dienesta, ar kuru noslēgts līgums par kases aparāta apkalpošanu.

Plašāka informācija ŠEIT.  


Ar alkoholisko dzērienu izbraukuma tirdzniecību sabiedrisko pasākumu norises vietās drīkst nodarboties tikai tie ēdināšanas uzņēmumi, kuri ir saņēmuši licenci mazumtirdzniecībai ar alkoholiskajiem dzērieniem vai alu kādā no savām patstāvīgajām darbības vietām.

Īpašs izņēmums paredzēts mazajām alkoholisko dzērienu darītavām. Ja savu restorānu vai kafejnīcu ir izveidojusi un izbraukuma ēdināšanas pakalpojumus sniedz mazā alkoholisko dzērienu darītava, tad tai pašu gatavotā alkohola tirdzniecībai savā restorānā vai kafejnīcā nav nepieciešama atsevišķa licence alkohola mazumtirdzniecībai un pietiek ar licenci apstiprināta akcīzes preču noliktavas turētāja darbībai mazajām alkoholisko dzērienu darītavām.

Informācija par licences alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībai saņemšanas kārtību - ŠEIT.

! Alkoholisko dzērienu un alus tirdzniecība sabiedriskās vietās jāsaskaņo arī ar vietējo pašvaldību, kurā plānota izbraukuma tirdzniecība.


Ja minētās prasības netiek ievērotas, var tikt piemērots administratīvais sods atkarībā no konkrētā pārkāpuma veida. 

Par pārkāpumiem alkoholisko dzērienu tirdzniecības jomā papildus administratīvajai atbildībai (soda naudai) var tikt anulēta licence alkoholisko dzērienu tirdzniecībai.

Avots: vid.gov.lv

Jaunumi
GRAFA_V.png