BTC/USD 60820.89$ETH/USD 2954.29$DASH/USD 26.96$LTC/USD 77.4$XMR/USD 119.8$ZEC/USD 20.27$
BTC/USD 60820.89$ETH/USD 2954.29$DASH/USD 26.96$LTC/USD 77.4$XMR/USD 119.8$ZEC/USD 20.27$
baner_1.jpg
baner22.jpg
Latvija pārņems OECD minimālo standartu esošajiem divpusējiem nodokļu līgumiem

Latvija pārņems OECD minimālo standartu esošajiem divpusējiem nodokļu līgumiem

Latvija pārņems OECD minimālo standartu esošajiem divpusējiem nodokļu līgumiem 20.03.2019

Finanšu ministrija sagatavoja likumprojektu par daudzpusējo konvenciju nodokļu bāzes samazināšanas un peļņas novirzīšanas novēršanas (BEPS) pasākumu ieviešanai attiecībā uz nodokļu konvencijām.

Latvijai kā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (The Organisation for Economic Co-operation and Development – OECD) dalībvalstij ir jānodrošina OECD apstiprinātā BEPS pasākumu plāna aktivitāšu minimālā standarta pārņemšana un ieviešana attiecībā uz jau esošajiem nodokļu līgumiem.

Latvija 2017. gada 7. jūnijā ir parakstījusi daudzpusējo konvenciju BEPS pasākumu ieviešanai attiecībā uz nodokļu konvencijām. Latvija ir aktīvi darbojusies Konvencijas izstrādes darba grupā un, parakstot Konvenciju pirmajā parakstīšanas kārtā, ir paudusi atbalstu un norādījusi uz savu gribu aktīvi cīnīties pret izvairīšanos no nodokļu maksāšanas un agresīvu nodokļu plānošanu gan globālā, gan Eiropas Savienības līmenī.

Konvencija ir izstrādāta ar mērķi pēc iespējas īsākā laika posmā un pēc iespējas vienotā veidā nodrošināt noteiktā minimālā standarta un rekomendāciju ieviešanu un piemērošanu attiecībā uz noslēgtajiem nodokļu līgumiem. Latvija ir izvēlējusies piemērot tikai un vienīgi tās Konvencijas normas, kas nodrošina BEPS pasākuma plāna minimālo standartu.

Latvija plāno Konvenciju attiecināt uz visiem tās noslēgtajiem nodokļu līgumiem, kuros nav ietverts minētais BEPS minimālais standarts, tomēr  uz šo brīdi no Latvijas paziņotajiem 57 nodokļu līgumiem Konvencija tiks attiecināta uz 44 nodokļu līgumiem, jo attiecīgos paziņojumus nav veikušas visas valstis ar kurām Latvijai ir noslēgti divpusējie nodokļu līgumi, un kuras ir parakstījušas Konvenciju (Konvencijas piemērošana balstīta uz divpusējības principu).

Piemērošanas uzsākšanai Konvencija vēl jāapstiprina Saeimā.

Photo
Dalīties:
Jaunumi
GRAFA_V.png