BTC/USD 50985.16$ETH/USD 2934.94$DASH/USD 29.05$LTC/USD 68.11$XMR/USD 123.04$ZEC/USD 26.6$
BTC/USD 50985.16$ETH/USD 2934.94$DASH/USD 29.05$LTC/USD 68.11$XMR/USD 123.04$ZEC/USD 26.6$
baner_1.jpg
baner22.jpg
NVA: sākas skolēnu reģistrācija dalībai NVA vasaras nodarbinātības pasākumā

NVA: sākas skolēnu reģistrācija dalībai NVA vasaras nodarbinātības pasākumā

NVA: sākas skolēnu reģistrācija dalībai NVA vasaras nodarbinātības pasākumā 05.05.2022

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājaslapā maijā sākas skolēnu elektroniskā reģistrācija dalībai NVA īstenotajā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā.

Skolēnam ir jāreģistrējas tajā novadā, kura teritorijā viņš vēlas strādāt. 

Reģistrēšanās pasākumam un kontaktpersonu saraksts ir pieejams ŠEIT.

Elektroniski reģistrēties varēs līdz 15. augustam. Taču skolēna reģistrācija vēl negarantē iesaisti pasākumā, jo valsts līdzfinansēto darba vietu skaits ir ierobežots

Skolēns var vienoties ar konkrētu darba devēju par darba vietu un nodarbināšanas periodu, informācija par vienošanos ar darba devēju skolēnam jāieraksta pieteikuma anketā. Ja skolēns nav vienojies ar darba devēju, tad pieteikuma reģistrācijas secībā viņam telefoniski vai ar e-pasta starpniecību tiks paziņots par iespēju pretendēt uz darba devēju pieteiktajām darba vietām.

Pirms iesaistes pasākumā skolēns tiks uzaicināts apmeklēt NVA filiāli, lai saņemtu norīkojumu dalībai pasākumā. Dodoties uz NVA filiāli, skolēnam līdzi jāņem:  

  • Personu apliecinošs dokuments (pase/identifikācijas karte, Ukrainas skolēnam - arī D vīza).
  • Jaunākiem par 18 gadiem skolēniem - ārsta izziņa par medicīnisko apskati. Ārsta izziņa iesniedzama darba devējam, uzsākot darba attiecības.
  • Skolēnam ar invaliditāti – ģimenes vai ārstējošā ārsta izziņa, kurā ir norādīts, kādus darba pienākumus aizliegts veikt.
  • Vecāka vai aizbildņa aizpildīts apliecinājums par darba vides riska novērtējumu un darba aizsardzības pasākumiem, ja skolēns ir jaunāks par 18 gadiem un turpina iegūt pamatizglītību.

Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums norisināsies no 1. jūnija līdz 31. augustam

Piedalīties pasākumā var skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Skolēns pasākumā tiek nodarbināts vienu mēnesi, atsevišķos gadījumos, vienojoties ar darba devēju, līdz diviem mēnešiem. Skolēna mēneša atalgojums par pilnu nostrādātu darba laiku būs ne mazāks par valstī noteiktās minimālās algas apmēru – 500 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Skolēns vecumā: tiek nodarbināts
 no 15 līdz 18 gadiem   ne ilgāk kā 7 stundas dienā un ne vairāk kā 35 stundas nedēļā.
 no 18 līdz 20 gadiem 
 8 stundas dienā, 40 stundas nedēļā.

! Skolēnus nedrīkst nodarbināt darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.

Detalizētāka informācija pieejama NVA mājaslapā.

Šovasar valsts līdzfinansētajās darba vietās varēs strādāt arī Ukrainas civiliedzīvotāju bērni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Informācija par pasākumu Ukrainas skolēniem NVA mājaslapā pieejama arī ukraiņu valodā ŠEIT

Avots: nva.gov.lv

Jaunumi
GRAFA_V.png