BTC/USD 65687.81$ETH/USD 3444.77$DASH/USD 26.5$LTC/USD 72.83$XMR/USD 160.71$ZEC/USD 29.37$
BTC/USD 65687.81$ETH/USD 3444.77$DASH/USD 26.5$LTC/USD 72.83$XMR/USD 160.71$ZEC/USD 29.37$
baner_1.jpg
baner22.jpg
Gada ienākumu deklarācija par 2022. gadu - jaunumi

Gada ienākumu deklarācija par 2022. gadu - jaunumi

Gada ienākumu deklarācija par 2022. gadu - jaunumi 01.03.2023

No 2023. gada 1. marta iedzīvotāji var iesniegt gada ienākumu deklarācijas par 2022. gadu. 

Iedzīvotāji, kam tas jādara obligāti, var iesniegt deklarācijas līdz pat 1. jūnijam, bet brīvprātīgi, attaisnoto izdevumu atgūšanai, to var darīt trīs gadu garumā. 

Šogad deklarāciju var iesniegt brīvprātīgi ne tikai par 2022. gadu, bet arī par 2021. un 2020. gadu, bet līdz 2023. gada 16. jūnijam – vēl arī par 2019. gadu.

VID aicina deklarāciju iesniegt elektroniski — Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), tajā automātiski ielasās visi VID rīcībā jau esošie dati un aprēķinās maksājamās summas.

VID arī aicina nesniegt deklarācijas tieši marta pirmajās dienās, jo sistēma var tikt pārslogota.


Gada ienākumu deklarācija” — šeit ir pieejama video pamācība, semināra ieraksts un citi palīgmateriāli deklarācijas iesniegšanai.


Jaunums - veselības apdrošināšanas līgums

!! Šogad pirmo reizi tiem cilvēkiem, kuri deklarācijai pievieno savus maksājumu dokumentus par ārstnieciskajiem pakalpojumiem, būs jānorāda, vai attiecīgajā gadā bija veselības apdrošināšanas līgums.

Atbildot apstiprinoši, būs jānorāda veselības apdrošināšanas pakalpojuma sniedzēja nosaukums un apdrošināšanas periods. Tas ļaus VID darbiniekiem nepieciešamības gadījumā ātrāk iegūt no apdrošinātāja informāciju un tādējādi arī paātrinās deklarācijas izskatīšanu. 


Ko darīt, ja pats nevar aizpildīt un iesniegt deklarāciju

Tiem cilvēkiem, kuriem pašiem nav pietiekamu prasmju vai pieredzes EDS lietošanā, palīdzēt sagatavot deklarāciju var ģimenes locekļi. 

Tāpat ģimenes locekļi savu radinieku attaisnotos izdevumus var iesniegt savā deklarācijā. Deklarācijā var iekļaut vecāku, vecvecāku, bērnu, mazbērnu un arī laulāto attaisnotos izdevumus par ārstniecību un izglītību, kā arī izglītības un ārstniecības izdevumus par savām māsām un brāļiem, kuriem ir noteikta 1. vai 2. grupas invaliditāte.

Ir arī iespēja pierakstīties uz VID klātienes apmeklējumu kādā no VID klientu apkalpošanas centriem, zvanot +371 67120005, vai arī doties uz tuvāko valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru. Ierodoties klātienē, līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam (pase vai ID karte) un, ja cilvēks izmanto internetbanku - internetbankas lietotājvārdam un parolei, lai varētu pieslēgties VID EDS.


Jauns e-pakalpojums “Gada ienākumu deklarācijas pieņemšana”

Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros (VPVKAC) ir pieejams arī jauns e-pakalpojums “Gada ienākumu deklarācijas pieņemšana”. Tas paredzēts cilvēkiem, kuriem pašiem nav pietiekamu prasmju vai pieredzes EDS lietošanā. 

Lai saņemtu šo e-pakalpojumu, cilvēkam jāierodas kādā no VPVKAC un jāaizpilda atļauja jeb speciālpilnvara konkrētā pakalpojuma pieteikšanai. Tādējādi pats klients nekļūst par EDS lietotāju, bet klienta vārdā šo pakalpojumu, proti – Gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu EDS, veic pilnvarotais VPVKAC darbinieks.

Un tikai gadījumā, ja cilvēkam nav nevienas no minētajām iespējām, gada ienākumu deklarācijas veidlapas joprojām var izdrukāt VID tīmekļvietnē, aizpildīt un nosūtīt VID pa pastu (Talejas iela 1, Rīga, LV-1978), tomēr papīra veidlapā pastāv ļoti augsts risks norādīt nekorektus datus, jo tādā gadījumā cilvēkam pašam deklarācijā jāieraksta visa informācija, kas citādi elektroniski tiktu ielasīta no dažādām valsts informācijas sistēmām.


Avots: vid.gov.lv

Photo
Jaunumi
GRAFA_V.png