BTC/USD 26603.06$ETH/USD 1595.89$DASH/USD 26.42$LTC/USD 64.59$XMR/USD 145.4$ZEC/USD 26.24$
BTC/USD 26603.06$ETH/USD 1595.89$DASH/USD 26.42$LTC/USD 64.59$XMR/USD 145.4$ZEC/USD 26.24$
baner_1.jpg
baner22.jpg
Paplašinās uzturlīdzekļu parādniekiem piemērojamos ierobežojumus

Paplašinās uzturlīdzekļu parādniekiem piemērojamos ierobežojumus

Paplašinās uzturlīdzekļu parādniekiem piemērojamos ierobežojumus 20.02.2023

2023. gada 14. februārī Ministru kabinets atbalstīja Tieslietu ministrijas izstrādāto likumprojektu "Grozījumi Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā", kura mērķis ir pilnveidot no Uzturlīdzekļu garantiju fonda (turpmāk – Fonds) izmaksāto uzturlīdzekļu atgūšanas mehānismus, lai:

- nodrošinātu bērnu tiesību aizsardzību, 

- motivētu parādniekus pildīt likumā noteikto pienākumu - nodrošināt bērnu ar uzturlīdzekļiem, 

- segtu parādsaistības pret Fondu.

Tāpat Fonda administrācijai būs tiesības bez maksas saņemt informāciju no kredītinformācijas birojiem gan par visām Fonda parādnieku uzņemtajām saistībām, kuras tiek pildītas, gan arī par kavētajām saistībām. Tā noskaidrojot, vai parādniekam ir bijuši līdzekļi, kurus viņš izvēlējies novirzīt, piemēram, auto līzingam, nevis bērna uzturlīdzekļiem. Šādā gadījumā Fonda administrācija, konstatējot pazīmes, kas varētu norādīt uz parādnieku ļaunprātīgu uzturlīdzekļu nemaksāšanu, vērstos kompetentās iestādēs ar lūgumu uzsākt kriminālprocesu par izvairīšanos no bērna uzturēšanas.

Plānots noteikt aizliegumu parādniekiem cedēt savus prasījumus, nododot prasījuma tiesību, un secīgi no tā izrietošo tiesību saņemt naudas līdzekļus, citai persona.

Nereti Fonda parādnieki saņemot naudu, kas viņam pienākas, piemēram, kā apdrošināšanas atlīdzība, to pārvirza citam saņēmējam, lai izvairītos no uzturlīdzekļu parāda segšanas. Turpmāk grozījumi likumā liegs to darīt.

Plānots, ka izmaiņas likumā stāsies spēkā 2023. gada 1. aprīlī. Likumprojekts pieejams Tiesību aktu projektu publiskajā portālā.

Avots: mk.gov.lv

Jaunumi
GRAFA_V.png